Ślizgi do pił taśmowych

Ślizgi do pił taśmowych, zwane również dociskami, to elementy, które umożliwiają właściwe prowadzenie pił taśmowych. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie precyzyjnego cięcia oraz zwiększenie wydajności pracy.

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę ślizgów do tarków: Primultini, Bongioanni, Artiglio, Ustunkarli, Mebor.  Wykonujemy różne warianty ślizgów w zależności od modelu traka. Nasze ślizgi dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować się do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

 

Klocki prowadzące w skrócie

Klocki prowadzące to niezbędny element pił taśmowych, który pozwala na ich prawidłowe funkcjonowanie. Nasze klocki prowadzące są wykonane z najwyższej jakości materiałów i zapewniają odpowiedni docisk, co przekłada się na precyzyjne cięcie i dłuższą żywotność piły taśmowej.

niski współczynnik tarcia

materiał stosunkowo elastyczny

odporne na ścieranie

posiadają cechy samosmarowania

zgodny z dyrektywami Europejskimi

nie zawierają substancji niebezpiecznych

Dane techniczne

Wysokiej jakości materiał o niskim współczynniku tarcia
Odpowiedni dobór komponentów, który jest rezultatem wieloletnich badań i testów, sprawia, że materiał ten ma wyjątkowe cechy wymagane przy prowadzeniu pił taśmowych.

Dzięki swojej smarowności materiał ma niski współczynnik tarcia i nie powoduje nagrzewania się piły. Posiada następujące współczynniki tarcia mierzone wg ISO 8295:
– dynamiczy od 0,20 – 0,24
– statyczny od 0,20 – 0,24

Materiał jest przeznaczony do pracy ciągłej w temp. do 125°C, wytrzymuje krótkotrwałe narażenia cieplne do 200 °C. W konsekwencji piła zachowuje wyjściowy stan naprężenia.

Materiał nie zawiera substacji niebezpiecznych i jest zgodny z Dyrektywami Europejskimi 2011/65/EC (RoHS), 2002/96/EC (WEEE), 2003/11/EC, 2003/108/EC.

Z drugiej jednak strony, materiał jest stosunkowo elastyczny. Jest to istotne, gdy na przykład elementy kory uderzą w klocek. Ponieważ materiał nie jest kruchy, klocek nie pęka. Połączenie tych dwóch przeciwstawnych cech osiągnięto po wielu latach prób, uzyskując kompromis. Na pewno zadowoleni z niego będą właściciele traków taśmowych, którzy zdecydują się na zastosowanie nowych klocków dociskowych do prowadzenia pił taśmowych.

Materiał, z których wykonane są klocki firmy Preta jest odporny na ścieranie, bardzo wolno się zużywa i nie trzeba go często wymieniać. Posiada cechę samosmarowania. Jednocześnie nie zmienia swoich właściwości w kontakcie z olejem, wodą, lodem, jak również słabymi kwasami i zasadami.

Wykonywane są różne warianty klocków pod zamówienie klienta w zależności od modelu traka. Proponowane są również półprodukty w postaci płyt lub pasków o różnej długości, szerokości i grubości oraz cylindrów. Materiał ten jest łatwo obrabiany za pomocą narzędzi z HSS, HM i PCD.

Piły taśmowe

Ślizgi do pił taśmowych

Środek smarno czyszczący

Narzędzia pomiarowe

Osłony zabezpieczające ostrza pił

Usługa stellitowania pił taśmowych

Akcesoria

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 roku ulegnie zmianie nasz Regulamin oraz zostanie wprowadzona nowa Polityka Prywatności. Zmiany związane są z dostosowaniem naszego serwisu do wymogów RODO tj. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Akceptacja nowych regulaminów nie wymaga żadnych działań.
Klauzula informacyjna